Kuramaa reis – 19.-21. juuli 2024

Kuramaa reis
19.-21. juuli 2024
Hind: 239 eurot
Välja müüdud!


Sõidame avastama Kuramaad, pikemalt peatume Kuramaa lääneosas asuvas mereäärses linnas Ventspilsis, mis on suuruselt kuues linn Lätis. Linn asub vanal Liivimaa territooriumil, millest on säilinud ka Liivi Ordu loss (13. saj.). Praeguseks on vana hansalinn tuntud ilusate skulptuuride, lillede, purskaevude ja puhta mereranna poolest.


1. päev

Meie reis algab väljasõiduga Tartust Vanemuise teatri alumisest parklast hommikul kell 7.00. Alustame sõitu Kuramaa suunas ja teel teeme mõned külastuse peatused.

Esimene peatus on muinasjutulises Jaunmoku lossis (lisatasu), mis ehitati möödunud sajandi alguses Riia linnapea Georg Armitstedi jahilossiks. Lossis asub hotell ja metsamuuseum, mis eksponeerib vanu metsatööriistu, jahirelvi ja loodusekspositsiooni. Jalutame lossipargis.

Järgmine külastus on Pure šokolaadimuuseumis (lisatasu), kus saame teada kuidas ja millest need maitsvad maiustused valmivad, saame degusteerida, võtame osa töötoast ja võimalus maiustusi kaasa osta.

Pikema peatuse teeme Kandavas. Esmalt suundume hilisele lõunasöögile (ettetellimisel, lisatasu) ja jätame endile veidi vaba aega. Seejärel jalutame vanalinna promenaadil, vaatame ajaloolisi hooneid, Liivi ordulossi maketti ja loodusobjekte.

Järgmine peatus on juba Ventspilsis. Suundume meie ööbimiskohta (kaheks ööks), milleks on mere lähedal asuv kämping Piejuras kempings (2-kohalised toad, majakesed on 4-kohalised). Õhtul on vaba aeg.

2. päev

Hommikusöök. Seejärel jalutame Ventspilsi mereranna vabaõhumuuseumis (lisatasu). Muuseumi 4 ha suurusel alal asuvad kalurite elamud, võrgukuurid, suitsutared jt rahvuslike ehitiste mälestised. Tutvume eksponaatidega ja jalutame ankrutepargis ning võimalus sõita kitsarööpmelisel raudteel (lisatasu).

Päeva teises pooles külastame Liivi Ordulossi (lisatasu) ja tutvume linnaga. Seejärel suundume lõunasöögile (ettetellimisel, lisatasu). Pärast lõunasööki jalutame promenaadil, võimaluse korral suundume laevasõidule (lisatasu) mööda Venta jõge, mille käigus näeme Venta jõe suudmeala, vanalinna ja sadamat. Vaba aeg. Õhtul majutume samas kämpingus.

3. päev

Hommikusöök. Lahkume Ventspilsist. Võtame suuna Kolka neemele, kus on loodukaunid vaated ja kahe mere kohtumispaik. Seal kohtuvad Riia laht ja Läänemeri. Jalutame mererannas ja naudime vaateid.

Teel teeme peatuse Liivi keskuses Mazirbes ja vaatame üle mõned ajaloolised objektid. Päeva teise poole veedame Jurmalas. Vaba aeg mere ääres jalutamiseks ja lõunatamiseks. Taas jätkame sõitu kodu suunas, Tartus tagasi oleme hilisõhtul.


Hinna sees: bussisõit, giiditeenus, ekskursioonid eesti keeles, kohalik giid (vene keeles, tõlkega eesti keelde), majutus 2 ööd, 2 hommikusööki, parkimistasud, kuurortmaks.

Lisatasu eest:
Hinnad 2023. a seisuga

 • Tervisekindlustus / reisitõrkekindlustus
 • Lõunasöögid kahel päeval (16€ ja 14€)
 • Jaunmoku lossi pääse 5€ täispilet / 3€ pensionär
 • Pure šokolaadimuuseum 8€
 • Vabaõhumuuseumi pääse 2€ täispilet / 1€ pensionär
 • Kitsarööpmelisel raudteel sõit 2€ täispilet / 1€ pensionär
 • Ordulossi pääse pääse 3€ täispilet/ 1.50€ pensionär
 • Laevasõit €

Tasumine bussis sularahas! Hinnad võivad muutuda!
NB! Kaasa võtta üliõpilaspilet, pensionitunnistus, õpilaspilet või ISIC-kaart piletite ostmiseks!

Kaasa võtta:

 • Pass või ID-kaart (reisi lõpuni kehtiv)
 • Pensionitunnistus / õpilaspilet
 • Söök-jook bussisõidu ajaks
 • Ujumisriided
 • Saunalina / käterätt
 • Mugavad jalanõud
 • Sularaha meenete ostmiseks ja atraktsioonidele (EUR)

Soovitame teha reisitõrkekindlustuse, mis tagab reisijale hüvitise reisist mõjuva takistuse tõttu loobudes.

Info ja registreerimine:
info@flakker.ee
Tel 55 62 8118


Reisikorraldaja: Flakker OÜ

This entry was tagged .