Lääne–Läti ajaloolised linnad! – 28.-30. juuni 2024

Lääne–Läti ajaloolised linnad!
Saldus – Kuldiga – Talsi
28.-30. juuni 2024 – 1 vaba koht!
Hind: 229 eurot


Lääne–Läti ajaloo ja arhitektuuri pärleid saame noppida 17.-18. sajandi hõnguga linnades – Kuldigas ja Salduses, kus vanalinna tänavad on ääristatud puitmajadega, säilinud on ka munakivitänavad ja kirikud. Naudime loodust ja tutvume teiste, juba tänapäevale omaste vaatamisväärsustega.


1. päev

Meie reis algab väljasõiduga Tartust Vanemuise teatri alumisest parklast hommikul kell 7.00. Alustame sõitu Kuramaa suunas. Esimese päeva veedame Salduse linnas, kus jalutame vanalinnas, külastame kirikuid ning kulgeme looduskaunites kohtades, mida armastas maalida kunstnik Jan Rosenthal. Külastame endist turuplatsi, mis praeguseks kannab kolonel Oskar Kalpaki väljaku nime ning on tänapäeval kondiitrite ja linnakülaliste lemmikpuhkepaik. Vaatame üle ka Magusa turu, mis jätkab põliste turutraditsioonide viljelemist ja hoidmist. Meie teele jäävad ka mitmed huvitavad skulptuurid ja mälestusmärgid. Salduse päeva lõpetame ühise õhtusöögiga (ettetellimisega, menüü täpsustamisel).

Seejärel lahkume Saldusest ning suundume majutuskohta. Majutume kauni looduse rüpes asuvas puhkekompleksis, mis koosneb kolmest eraldi asuvast majast (2-4kohalised toad, köök, dušš ja WC samas majas). Õhtul ootab meid saun.

2. päev

Hommikusöök. Teisel päeval tutvume kahe kauni linnaga, kuid esmalt suundume Kuldigasse. Jalutame Kuldiga ajaloolises keskuses, mis on erakordselt hästi säilinud ja meenutab hertsogiriigi õitsengut ja kaubandust 16.-18. sajanditel, kui viimasena tunti linna Goldingeni nime all.

Vaatame üle linna sümboli, milleks on iidne telliskivisild üle Venta jõe. Linnapildis näeme restaureeritud vana raekoda 17. sajandist ning vana apeeki, mis on arhitektuurimälestis aastast 1622. See on üks väheseid 17. sajandist pärit puitsõrestiktehnikas ehitatud hooneid. Kindlasti jääb silma veel mitmeid huvitavaid objekte. Külastame ka muuseumi Muistse Kuldiga lugu, mis on täis põnevust. Muuseumis saab tutvuda Kuldiga erinevate perioodide sündmustega – Hertsog Jaakobi ajalooga, tema laevadest, kaubandusplaanidest ning Kuldiga hiilgusest ja viletsusest, samuti vanglakaristustest. Seejärel lahkume Kuldigast.

Järgmiseks külastame Edole lossi, mis on ainus Kurzeme piiskopkonnas ehitatud loss (1264). Müüriga ümbritsetud paleekompleks paljastab laia ajaloolise ja arhitektuurilise rikkuse. Näha saab algset lossitorni, mis kannab endas Vana-Kreeka legendide saladust. Interjööri kaunistavad antiikmööbel ja maalid, mis meenutavad renessansiajal valitsenud luksust ja elegantsi. Lossi pubis ootab meid kosutav lõunasöök (ettetellimisel, menüü täpsustamisel).

Järgmiseks külastame Talsi linnakest ning esmalt vaatame üle Talsi roomakatoliku kiriku. 19. sajandi lõpus kinkis aadliproua Antonina Dzedule kogudusele maad ja kaks hoonet, et ühte neist rajada püsiv katoliku palvekabel. 1990. aastal alustati palvemaja korrastamisega, mis hiljem kulmineerus rekonstrueerimisega. Maja on kaasaegse kunstipärase interjööriga. Seejärel jalutame Talsi järve promenaadil, mis on vanalinna osas. Siin on näha Talsi vanalinn, maaliline purskkaev, keskkonnakunsti objekt „Läti päike“ jms.

Seejärel lahkume Talsist ja suundume majutuskohta. Majutume hotellis Arkadia (2-kohalised toad), mis asub mere vahetus läheduses. Läbi kauni männimetsa viib tee mere äärde, kus on võimalik nautida merd ja kosutavat suplust. Hotellis on avatud bistoo, kus on võimalik õhtustada.

3. päev

Soovijatele varajane äratus, et teha üks hommikune sulpus meres. Hommikusöök. Lahkume hotellist, sõidame läbi rannakülade Jurmala suunas. Teele jäävad väikesed kaunid rannakülad ja jahisadamad, mis on tulvil puhkajatest. Jurmalas teeme mõnetunnise peatuse, et nautida mere ilu, jalutada promenaadil ja einestada kohvikus. Seejärel alustame koduteed, Tartus tagasi oleme hilisõhtul.


Hinna sees: bussisõit, giiditeenus, linnades ekskursioonid eesti keeles, majutus 2 ööd, 2 hommikusööki, ühel õhtul saunakasutus, lossis giid vene keeles (tõlkega eesti keelde), parkimistasud, kuurortmaks.

Lisatasu eest (hinnad 2023. a seisuga):

 • Tervisekindlustus / reisitõrkekindlustus
 • Esimesel päeval õhtusöök 12 €
 • Kuldigas muuseumi külastus 7 €
 • Edole lossi külastus 12 €
 • Lõunasöök Edole lossi pubis 15 €
 • Annetused kirikus
 • Õhtusöök bistroos (menüü omal valikul)

Tasumine bussis sularahas! Hinnad võivad muutuda!

Kaasa võtta:

 • Pass või ID-kaart (reisi lõpuni kehtiv)
 • Pensionitunnistus / õpilaspilet
 • Ujumisriided
 • Saunalina / käterätt
 • Mugavad jalanõud
 • Sularaha meenete ostmiseks (EUR)

Soovitame teha reisitõrkekindlustuse, mis tagab reisijale hüvitise reisist mõjuva takistuse tõttu loobudes.

Info ja registreerimine:
info@flakker.ee
Tel 55 62 8118


Reisikorraldaja: Flakker OÜ

This entry was tagged .