Lätimaa kaunimad lossid – 25.-26. mai 2024

Lätimaa kaunimad lossid
Bauska – Rundale – Jelgava – Jaunpils – Jaunmoku
25.-26. mai 2024
Hind: 145 eurot

Me teame paljusid Lätimaa kuulsaid mõisaid ja losse, mis on üsna ainulaadsed ja pärinevad erinevatest sajanditest. Nende arhitektuur on nii põnev, et pilku püüavad ka pisemad detailid. Igal lossil on oma lugu, legend, mis jutustab seal elanud inimestest läbi aegade. Selle reisi valikus on viis kaunist lossi, mille sisemuse ja lossipargiga me tutvume.

1. päev

Meie reis algab väljasõiduga Tartust Vanemuise teatri alumisest parklast hommikul kell 6.30, kui alustame sõitu Bauska suunas. Külastame Bauska lossikompleksi, mis on selle muuseumi põhiobjekt ja eksponaat koos seda ümbritsevate kaitsesüsteemidega. See on ehe näide 15.-17. sajandi sõjalisest arhitektuurist, mis on ka Liivimaa ordu viimane ehitis.

Seejärel sõidame Rundalesse, kus esmalt peame üheskoos kosutava lõuna (ettetellimisel, menüü täpsustamisel), et oleks jaksu tutvuda suursuguse Rundale lossiga, mille on krahv Ernst Johann Bironile projekteerinud 1735. aastal maailmakuulus arhitekt Francesco Bartolomeo Rastrelli. Kaunid vaated lossis ja selle ümbruses, jalutame kaunis prantsusepärases aias.

Õhtu saabudes võtame suuna Jelgavasse. Jalutame Jelgava linna promenaadil ja naudime laevasõitu mööda Lielupe jõge, et vaadelda kauneid vaateid linnale.

Majutume Jelgavas ***hotellis (2-kohalised toad). Õhtusöök (ettetellimisel, menüü täpsustamisel).

2. päev

Hommikusöök. Lahkume hotellist kell 9.00 ning suundume tutvuma E.J. Bironi talveresidentsiga, Baltimaade suurima lossiga, milleks on Jelgava loss. Külastame lossis asuvat hertsogite hauakambrit-muuseumi.

Järgmiseks sõidame Jaunpilsi lossi, mis on ehitatud 1301. aastal Liivi Ordu kindlusena. Osaleme meeleolukas programmis. Lossi “võtmehoidja” tutvustab lossi, jutustab meile vanadest aegadest, lossi elust ja inimestest. Seejärel suundume keskaegsele Munga lõunasöögile, kus pakutakse toitu keskaegseid retsepte jälgides.

Pärast hilist lõunasööki sõidame Jaunmoku lossi, mis on ehitatud 1901. aaastal jahilossiks tolleaegse Riia linnapea tellimisel. Tänapäeval on lossis metsanduse muuseum ja hotell. Soovijatel on võimalus külastada lossi ja jalutada lossipargis, mis on seotud mitme põneva legendiga.

Alustame koduteed, Tartus oleme tagasi hilisõhtul.

Hind sisaldab: bussisõit, giiditeenus, ekskursioonid eesti keeles, 2 ekskursiooni kohaliku muuseumigiidiga (vene keeles, tõlkega eesti keelde), majutus, hommikusöök, parkimistasud.

Lisatasu eest (hinnad on 2023. a seisuga ning võivad muutuda):

 • Bauska lossikompleksi külastus 9€
 • Rundale lossi ja aia külastus 11 €
 • Lõunasöök ja õhtusöök esimesel päeval (28 €)
 • Laevasõit 6€
 • Jelgava lossi ja muuseumi külastus  8€
 • Jaunpilsi muuseumiprogrammis osalemine 7€
 • Munga lõunasöök 21 €
 • Jaunmoku lossi pääse  5 € täispilet / 3 € pensionär

Tasumine bussis sularahas!

Kaasa võtta:

 • Pass või ID-kaart (reisi lõpuni kehtiv)
 • Pensionitunnistus / õpilaspilet
 • Sularaha meenete ostmiseks (EUR)

Soovitame teha reisitõrkekindlustuse, mis tagab reisijale hüvitise reisist mõjuva takistuse tõttu loobudes!

Täiendav info ja registreerimine:
info@flakker.ee
Tel: 55 62 8118

Reisikorraldaja: Flakker OÜ