Avastame Leedumaad! – 1.-4. august 2024

Avastame Leedumaad!
Rännak läbi ajaloo, looduse ja kultuuri

1.-4. august 2024 – 2 vaba kohta!
Hind: 315 eurot


Sellel reisil saab nautida maalilist Leedu maastikku, külastades Jurbarka piirkonda mööda Nemunase jõe kallast. Samuti tutvuda Smalininkai ajaloolise piirilinna ja etnograafiamuuseumiga. Teekond viib läbi kahe kuulsa lossi: Panemune ja Raudone, kus saab tunda ajaloo puudutust. Kaunases ootab ees põnev jalutuskäik vanalinnas ja Kristuse Ülestõusmise basiilika külastus. Viimasel päeval saab tutvuda Panevežyse linnaga ja nautida koduteed Läti kaudu. See reis pakub avastamisrõõmu nii ajaloo- ja kultuurihuvilistele kui ka neile, kes otsivad maalilisi elamusi ja naudivad looduse ilu.


1. päev

Meie reis algab väljasõiduga Tartust Vanemuise teatri alumisest parklast hommikul kell 7.00. Sõidame läbi Läti. Teel räägib giid Leedu inimestest, kultuurist ja kommetest. Keskpäeval ületame Leedu piiri ja teeme esimese peatuse Pühal Ristide mäel, kuhu riste on jätnud miljonid inimesed üle kogu maailma. Saame teada, mis koht see on ja miks sinna riste pannakse.

Seejärel sõidame Šiauliai linna, kus veedame ülejäänud aja päevast ja jääme majutuma.

Šiauliais jalutame Leedu pikimal puiesteel, kus on hulgaliselt purskkaeve, skulptuure, muuseume ja kohvikuid. Huvitavaid objekte on üle 50, mis kindlasti kõnetavad erinevate huvidega turiste. Jalutame Talkša järve äärde vaatama ka Leedu suurimat loomaskulptuuri Raudrebane. Vaatame päikesekella väljakul kõrgeimat päikesekella. Kaugele paistab ka linna kõige uhkem vaatamisväärsus, milleks on renessansiaegne Püha Peetri ja Pauli katedraal.

Majutus hotellis *** (2-4-kohalised toad, WC ja dušš igas toas). Vaba aeg.

2. päev

Hommikusöök. Võtame suuna Leedu edelaosasse Jurbarka piirkonda, mis kulgeb piki Leedu suurima jõe, Nemunase kallast. Jurbarka piirkond on kuulus oma renessansiaegsete losside, mõisaansamblite ja nende parkide poolest. Pilku püüab maaliline Nemunase kallaste maastik. Jurbarkases vaatame üle endise Jurbarki mõisa valdused, jalutame pargis ja käime Püha Kolmainu kirikus. Teele jääb ka Leedu pikim Nemunase sild.

Järgmiseks võtame suuna Smalininkai aladele, mis oli sajandeid piirilinnaks.

Lähedal voolab Sventoji jõgi, mida mööda vastavalt Melni lepingule (1422) tõmmati piir Suure Leedu vürstiriigi ja Saksa orduriigi vahele. Linna edukaim periood oli 19. sajandi teine pool ja kahekümnenda sajandi algus, kui toimus tihe laevaliiklus ja kõik sadamas peatuvad või möödasõitvad laevad pidid tollimaksu maksma.

Meie vaatame üle vana Smalininksky sadama, kus asus veetaseme mõõtjaam (1811), jalutame vanal tammealleel, kus tammed on 300 aastat vanad. Näeme endist Smalininksky raudteejaama hoonet ja peatume Sudargase looduskaunis kohas, kus asub vahimäe kompleks.  Keskajal oli seal kõge paremad kaitsetornid, praeguseks avaneb sealt looduskaunis vaade.

Järgmine külastuskoht on selle piirkonna etnograafiamuuseum. Saab tunnetada 19. sajandi Suvalkietise eluvaimu, külastades autentset maaturismikodu Suvalkietis! Saame nautida traditsioonilist lõunasööki (lisatasu eest) ja kuulata piirkonnale omaseid kombetalitusi jms.

Sõit jätkub. Päeva teise poolde jääb kahe kõige kuulsama lossi külastus. Esmalt külastame 17. sajandi renessansiaegset Panemune lossi. See on kõige autentsem elukoht, tänini säilinud tiikide süsteemi ja pargiga.

Enne järgmise lossi külastust teeme kõrvalpõike Shilinski kõrtsi juurde. Kõrtsi hoone on 18. sajandi puitarhitektuuri monument. 20. sajandi alguses oli kõrts väga kuulus, kuna asus ristumisteedel. Reisijad võisid siin peatuda, lõunatada, ööbida ja hobused puhata. Nüüd on hoones ainulaadse jõelaevanduse ajalugu tutvustav näitus “Nemunas toidab, soojendab, riietab”.

Päev lõpus külastame Raudone lossi ja jalutame pargis. Raudoni loss ehitati 16. sajandi lõpus. Hea ülevaade elukohalossidest, mis on üle elanud rohkem kui ühe perioodi jõukust ja kõledust. Kaunist  Nemunase panoraami saame vaadelda 33,5 m kõrgusest lossitornist.

Õhtul suundume Kaunase linna. Majutume *** hotellis ( 2-kohalised toad, WC ja dušš igas toas). Vaba aeg.

3. päev

Hommikusöök. Suundume jalutuskäigule Kaunase vanalinna. Siin on säilinud erinevates stiilides ehitised – gooti, barokk, renessaans. Jalutuskäigul näeme raekoda, Kaunase lossi varemeid, mis on kõige vanem hoone Kaunases ja esimene kivist ehitis Leedus. See ehitati XIV sajandil linna kaitseks Teutooni ordu rüütlite eest. Praeguseks on sellest järel vaid väike osa ja 2 torni, milles asub ajaloomuuseum. Sealt edasi jalutame kahe jõe, Nemunase ja Nerise ühinemiskohta. Seal avaneb kaunis vaade ning see on linnakodanike meelispaik.

Vaba aeg vanalinnas. Võimalus vaadata põnevaid kirikuid, jalutada kõige pikemal vabaduse alleel (1,6 km), mis on ääristatud pärnadega ja kaunistatud lilleklumpidega. Seal on purskkaev ja palju pinke, restorane ja kauplusi. See on suurepärane koht nii jalutuskäiguks kui ka poodlemiseks. 

Pärastlõunal suundume uudistama Kristuse Ülestõusmise basiilikat, mis asub kõrgel mäel. Mäele saamiseks kasutame Žaliakalnise köisraudteed (lisatasu). Basiilika on baltikumi suurim, välisvaade on küllaltki omapärane, kuid seest on kõik lihtne ja minimalistlikus stiilis.

Kiriku juures ootab meid buss ja jätkame oma teekonda. Pärast mõningast sõitu jõuame Panevežyse linna. Teeme põgusa jalutuskäigu vabaduse väljakul, vaatame üle mõned põnevad skulptuurid. Üks tuntumaid on neist pühendusega  muinasjuttude autorile Hans Christian Andersenile.

Õhtul alustame koduteed. Majutume Jelgavas *** hotellis ( 2-kohalised toad, WC ja dušs igas toas).

4. päev

Hommikusöök. Uudistame Jelgava linna, jalutame promenaadil ja naudime vaateid. Vaba aeg. Lõunapaiku alustame tagasiteed. Riias teeme peatuse, et lõunatada (oma kuludega).


Hinna sees: bussisõit, giid-reisisaatja teenus eesti keeles, teisel päeval kohalik giid vene keeles (osalise tõlkega eesti keelde), 3 majutust hotellis, 3 hommikusööki, teemaksud, parkimistasud.

Lisakulu:

  • Tervisekindlustus
  • Lõuna- ja õhtusöögid
  • Külastatavad tasulised objektid
  • Söök-jook sõidu ajaks kaasa

Hinnad 2023 aasta seisuga (võivad muutuda reisikorraldajast sõltumata)
Tasumine bussis sularahas. Lõunasöögi tellime kõigile, loobujatel palume teavitada hiljemalt nädal enne reisi.

  • Jurbarkase park ja memoriaalmuuseum 2 €
  • Etnograafiamuuseum 5€
  • Lõunasöök muuseumis 20 €
  • Panemune loss ja park 4 €
  • Shilinski kõrts 2 €
  • Raudone loss ja park 2 €

NB! Kaasa võtta kehtiv ID-kaart või pass, sularaha, mugavad jalatsid.

Soovitame teha reisitõrkekindlustuse, mis tagab reisijale hüvitise reisist mõjuva takistuse tõttu loobudes.

Info ja registreerimine:
info@flakker.ee
Tel 55 62 8118


Reisikorraldaja: Flakker OÜ

This entry was tagged .